Yurdal Gökçe Polis memuru, Emniyet Genel Müdürlüğü
  • Ölüm Tarihi 29/11/2021
  • Öldüğü Yer Kocaeli
  • Ölüm Sebebi KHK- iş kazası
  • Defin Tarihi ,

ÖZGEÇMİŞ

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 5 yıl önce mesleğinden ihraç edilen Polis memuru Yurdal Gökçe, Kocaeli’de çalıştığı fabrikanın çatı katından düşerek 29 Kasım 2021’de vefat etti. Gökçe, ölümünden 1 ay sonra görevine iade edildi. 42 yaşındaki polis memuru Gökçe’nin hakkında hiçbir soruşturma yoktu. OHAL Komisyonu’ndan gelecek kararı bekliyordu.Gökçe, ölümünden 1 ay sonra görevine iade edildi. 42 yaşındaki Polis memuru Gökçe’nin hakkında hiçbir soruşturma yoktu. OHAL Komisyonu’ndan gelecek kararı bekliyordu.
Sosyoloji mezunu olan Gökçe, evini geçindirmek için mesleğinin dışındaki işlerde çalışmaya başlamıştı. Hakkında soruşturma bile açılmayan KHK’lı Polis memuru, onarmak için çıktığı işyerinin çatısından şiddetli fırtına nedeniyle yere düşerek vefat etmişti.
AKLANMAK İÇİN ÖLMEK Mİ GEREK?
Üzücü olayı Yurdal Gökçe’nin bir arkadaşı, Twitter hesabından duyurdu. Türkiye’de aklanmak için ölmek gerektiğini dile getiren ihraç öğretmen, “Çatıdan düşerek vefat eden Polis Kardeşim bugün göreve iade edilmiş. Adaletinizde boğulun inşallah. 5 yıldır neyi bekliyorsunuz. Benim iadem için benim de mi ölmem gerek?” dedi.
MEZARDA İADE
Gökçe’nin mezarda görevine iade edilmesine HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da şu sözlerle tepki gösterdi:
“En son Kocaeli’de fabrikada işçi olarak çalışmaktayken 25 gün önce fırtınada aşağı düşerek hayatını kaybetti! Bugün kardeşi haber verdi! Mezarda iade!”

Evli olan Yurdal Gökçe, sosyal medyadaki son paylaşımlarından birinde “İnsan sandıklarımız değil miydi, bizi insanlardan soğutan?” diye yazmıştı.

KAYNAKLAR:
https://boldmedya.com/2021/11/29/bir-khkli-daha-is-kazasi-kurbani-ihrac-polis-catidan-duserek-hayatini-kaybetti/
https://boldmedya.com/2021/12/30/bir-ay-once-is-kazasinda-olen-khkli-yurdal-gokce-gorevine-iade-edildi/

Copyright © 2021 Tenkil Museum