Tuğçe Ölçer Üniversite öğrencisi, Boğaziçi Üniversitesi
  • Ölüm Tarihi 13/06/2017
  • Öldüğü Yer İzmir
  • Ölüm Sebebi Bunalım, intihar
  • Defin Tarihi 14.06.2017, Hatay

ÖZGEÇMİŞ

Eski Tire Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Ölçer’in cemaate yönelik operasyonlar kapsamında tutuklanması, kızı Tuğçe Ölçer’i bunalıma sürükledi. Kullandığı psikolojik ilaçları alamayacak kadar zor günler geçiren genç kız, yaşadıkları evin balkonundan atlayarak intihar etti.

Tire’de uzun süre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevi yapan Mehmet Ali Ölçer, darbe girişimi operasyonları kapsamında tutuklanmıştı. 6 aydır tutuklu olan Mehmet Ali Ölçer’in 21 yaşındaki kızı Tuğçe Ölçer, intihar etti. Tire Öğretmen Melahat Aksoy Anadolu Öğretmen Lisesi’nden 2014 yılında mezun olan Tuğçe Ölçer, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisiydi. Yeni Asya’daki habere göre, babası tutuklandıktan sonra büyük bir travma yaşayan, Tuğçe bir süredir bunalımdaydı ve İzmir Buca’da ailesiyle birlikte yaşadığı evin balkonundan atlayarak intihar etti. Ölçer’in cenazesi, memleketleri Hatay’da toprağa verildi.

Sivil ölüme mahkum edilen bir aile…

Genç kızın annesi Nurhan Ölçer’in Yeni Asya gazetesinde geçmiş tarihlerde yazıları ve çalışmaları yayınlanmıştı. Yeni Asya’nın haberine göre iftirayla tutuklanan baba Mehmet Ali Ölçer’in tüm haklarına el konulurken ailesi sivil bir ölüme terk edildi. Babasının tutuklanmasının ardından psikolojik sorunlar yaşayan Tuğçe Ölçer, ilaçlarını satın alabilmekte dahi sıkıntılar yaşıyordu. En son eczaneden ilaç alamayınca eczane tarafından kendisine yardımcı olunulmuş fakat rahatsızlığı ve yaşadıkları travmayı atlatamayan Tuğçe Ölçer böylesine acı bir ölüme sürüklenmişti.

Copyright © 2021 Tenkil Museum