Süleyman Çoban İşadamı, hayırsever,
  • Ölüm Tarihi 06/02/2021
  • Öldüğü Yer Mozambik
  • Ölüm Sebebi
  • Defin Tarihi 07.02.2021, Mozambik

ÖZGEÇMİŞ

Antalya’nın sevilen iş adamlarından biri olan, hayırsever Süleyman Çoban, iltica ettiği Mozambik’te vefat etti. Çoban, eşi Ayşe Çoban’ın vefatından yaklaşık bir yıl sonra yine gurbette hayata veda etti.

İşadamı Süleyman Çoban ve eşi Ayşe Çoban, 15 Temmuz’dan önce başlayan cadı avının hedefindeydi. 2015’te Mozambik’e gelen Çoban ailesi burada da hayırsever ve işadamı olarak faaliyetlerini sürdürdü. Ülkesinden ve evlatlarından ayrılıp yaşamak zorunda kalan çifte önce Ayşe Çoban, yaklaşık bir yıl sonra da Süleyman Çoban Mozambik’te vefat etti.

Vefatından sonra Süleyman Çoban’ın, Fethullah Gülen Hocaefendi’ye hitaben bir video çektiği ortaya çıktı. Daha sonra sosyal medyada yayınlanan bu videoda Süleyman Çoban, 2015’te Mozambik’e geldiğini, eşinin kaybettiğini ve orada toprağa verdiğini duygulanarak anlatıyor. Süleyman Çoban, “Allah’ın izni ve hocamızın teşvik ve yol göstermesiyle buralara geldik, birşeyler yapmaya gayret ettik. Buradan dönüş yok inşallah.” diyerek Gülen’e selam gönderip helallik istiyor.

Copyright © 2021 Tenkil Museum