Salim Karakoç Emekli,
  • Ölüm Tarihi 09/04/2016
  • Öldüğü Yer Konya
  • Ölüm Sebebi Trafik kazası
  • Defin Tarihi 10.04.2016, Konya

ÖZGEÇMİŞ

Tenkil sürecinde cezaevi ziyaretleri gidiş ve dönüşlerinde yaşanan trafik kazalarında birçok tutuklu yakını hayatını kaybetti. 15 Temmuz süreci öncesinde tutuklanan Süleyman Demirel Üniversitesi eski Bilgi İşlem Daire Başkanı Halil Karakoç’un ailesi de benzer bir dramda hayata veda etti. Isparta’da cemaat operasyonları kapsamında tutuklanan Halil Karakoç’un annesi, babası, ablası, eniştesi 9 Nisan 2016 tarihinde geçirdikleri trafik kazası sonucu hayatlarını kaybetti. Aile, tutuklanan Halil Karakoç’u ziyarete gidiyordu.

Konya’nın Beyşehir İlçesi’nde 9 Nisan 2016 tarihinde cenaze aracı ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu bir kaza meydane geldi. Kazada Karakoç’un yakını 4 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı. Beyşehir’e bağlı Yeşildağ Mahallesi’ne cenaze taşıyan Hüseyin Köse idaresindeki 42 B 1361 plakalı cenaze nakil aracı, ilçe merkezine 3 kilometre uzaklıkta karşı yönden gelen Barış Şahin (42) yönetimindeki 31 KJM 80 plakalı hafif ticari araçla çarpıştı. Şarampole devrilen araç sürücüsü Barış Şahin (Karakoç’un eniştesi), tutuklu Halil Karakoç’un babası Salim Karakoç (67) ve annesi Havva Karakoç (66) ile kız kardeşi Gülbanu Şahin olay yerinde hayatını kaybetti. Araçta bulunan Şahin ailesinin 12 yaşındaki oğulları Ali Esat Şahin ise yaralandı. Araçta bulunan Şahin ailesinin 12 yaşındaki oğulları Ali Esat Şahin ise yaralandı.

Tutuklu Halil Karakoç, İskenderun’da defnedilen kız kardeşi Gülbanu Şahin ve onun eşi Barış Şahin’in cenaze törenine savcılığın izni geç vermesi sebebiyle katılamadı. Karakoç  anne ve babasının Osmaniye’nin Tehçi Köyü’ndeki cenaze törenine ise Isparta İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yoğun güvenlik önlemleri altında katılabildi.

Halil Karakoç’un kardeşi Kadir Karakoç ise dramı şöyle özetlemişti: “Ağabeyimin cezaevine girmesi sonrasında ağabeyimi ve sahipsiz kalan ailesini düşünürken hem babamızı hem annemizi hem ablamızı hem de eniştemizi kaybettik. Annem ve babam İskenderun’da oturuyordu. Eniştem ve ablam da vefat edince anne ve babamı Osmaniye’ye getirdik. İskenderun’da artık kimsemiz kalmadı. Aynı anda tüm ailemizi kaybetmiş durumdayız. Ağabeyim ve ben işlerimizi kaybettik.Allah kimseye bu durumu yaşatmasın. Ben ve ağabeyim, ablam ve eniştemizin mezarını göremedik. Allah razı olsun arkadaşlar ilgileniyor. Ağabeyim hapiste. İki yeğen yetim kaldı. Kime yanacağımızı bilemiyorum. Abimin kendisini çok yalnız hissettiği anlar olduğunu düşünüyorum.”

KAYNAKLAR:

kaynak: https://bitenhayatlar.com/salim-karakoc-4/

Copyright © 2021 Tenkil Museum