Sait Sabri Yanmaz Öğrenci,
  • Ölüm Tarihi 29/10/2019
  • Öldüğü Yer Isparta
  • Ölüm Sebebi Trafik kazası
  • Defin Tarihi 30.10.2019, Isparta

ÖZGEÇMİŞ

KHK ile mesleğinden ihraç edildikten sonra tutuklanarak konulduğu cezaevinden 10 gün önce tahliye olan Fatih Yanmaz ailesi ile birlikte mutlu bir gün geçirebilmek için gitmiş olduğu piknik dönüşünde Isparta- Antalya yolunun 13’üncü kilometresinde trafik kazası geçirdi. Kazada 8 yaşındaki oğlu Sait Sabri Yanmaz vefat etti. Fatih Yanmaz ve ailesinden 4 kişi yaralandı. Kazaya neden olan Uğur Üstündağ’ın daha önce ölümlü trafik kazasına sebebiyetten ehliyetine el konulup geri alınmasına rağmen araç kullandığı belirlendi.

Haftalarca hastanede tedavi gören Fatih Yanmaz, kendi aracına çarpan şahsın daha önce de ölümlü trafik kazasına sebep olmasından dolayı ehliyetine el konulmasına rağmen ehliyetsiz bir şekilde kendisinin kullandığı araca çarparak ailesinin ağır yaralanmasına ve bir oğlunun da ölmesine sebep olmasına rağmen elini kolunu sallayarak gezdiğini belirterek; “Adalet İstiyorum” dedi.

Kaza, Isparta- Antalya yolunun 13’üncü kilometresinde, Kazak Tünelleri mevkisinde 29 Ekim 2019 tarihinde meydana gelmişti. Uğur Üstündağ’ın (31) kullandığı 07 L 4336 plakalı otomobil, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp, karşı yönden gelen Fatih Yanmaz (41) yönetimindeki 32 DL 118 plakalı otomobille çarpıştı. Araçlar hurdaya döndü. Kazada sürücü Uğur Üstündağ ile aracındaki Feray Üstündağ (32), İsmail Üstündağ (11), Elif Evra Üstündağ (3), Ayşe Ayan (49), Şaban Ayan (54) ile diğer aracın sürücüsü Fatih Yanmaz ve beraberindeki Fevziye Yanmaz (38), Mehmet Yanmaz (17), Melih Erdem Yanmaz (13) ile Sait Sabri Yanmaz (8) yaralanmıştı. Sait Sabri Yanmaz daha sonra hayatını kaybetti.

KAYNAKLAR:

Sait Sabri Yanmaz


http://www.medya32.com/isparta/trafik-kazasinda-oglunu-kaybeden-acili-baba-fatih-yanmaz-adalet-istiyorum-17286h.html

Copyright © 2021 Tenkil Museum