Ömer Günerigök Türkçe Öğretmeni, Milli Eğitim Bakanlığı
  • Ölüm Tarihi 08/06/2020
  • Öldüğü Yer Erzurum
  • Ölüm Sebebi Kanser, üzüntü
  • Defin Tarihi 07.08.2020, Erzurum

ÖZGEÇMİŞ

Yaşadığı sıkıntılar nedeniyle Şubat 2020’de cilt kanserine yakalanan öğretmen Ömer Günerigök (31), tedavi gördüğü Erzurum Atatürk Üniversitesi Hastanesi’nde 8 Haziran 2020 tarihinde vefat etti.
2015 yılında girdiği KPSS sınavında Türkiye 12. olan Ömer Günerigök, aynı yıl memleketi Bingöl’ün Çavuşlar Köyüne öğretmen olarak atandı. 15 Temmuz’dan sonra önce görevinden uzaklaştırıldı. Üç ay geçmeden göreve iade edilen Günerigök, daha sonra tekrar gözaltına alındı. Ömer Günerigök, Cemaat soruşturmaları kapsamında hakkında açılan davadan beraat etti ancak sıkıntıları bitmedi. Abisi tutukluydu. Kuzeni, gazeteci Hamza Günerigök de 5 yıla yakın hapis yatmıştı.
Ailece zor günler geçiren Ömer Günerigök bir yandan öğretmenliğe devam ediyor, bir yandan ikinci üniversitesini okuyordu. Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. sınıfta olan Günerigök, sınavlara girmek üzere Erzurum’a gittiğinde hastalığı ortaya çıktı.
Ölüm döşeğindeki Ömer Günerigök’ün son isteği tutuklu abisi Taner Günerigök’ü görebilmekti. Dört yıldır Elazığ Cezaevinde tutuklu olan polis memuru Taner Günerigök, kardeşini görebilmek için dilekçe yazdı ama cevap verilmedi. Cemaat soruşturmaları kapsamında Ağustos 2016’da tutuklanan Taner Günerigök, 10 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Dosyası Yargıtay tarafından da onaylandı. Kardeşi Ömer Günerigök ise abisini göremeden, 8 Haziran 2020’de, tedavi gördüğü Erzurum Atatürk Üniversitesi Hastanesinde vefat etti.

KAYNAKLAR:
https://boldmedya.com/2020/06/08/kanser-hastasi-ogretmen-hayatini-kaybetti/

Copyright © 2021 Tenkil Museum