Mustafa Özgür Gültekin Memur, Rekabet Kurumu
  • Kacirilma Tarihi 21.12.2016
  • Kacirildigi yer Ankara

ÖZGEÇMİŞ

Devlet memuru olan Mustafa Özgür Gültekin’den de 5 yılı aşkın zamandır haber alınamıyor. Rekabet Kurumu çalışanı Gültekin, 21 Aralık 2016 günü saat 18.15 sularında Ankara Beytepe mevkiinde işyerine yakın bir marketin önünden arabasına bineceği sırada 4 araçlı bir grup tarafından siyah bir Volkswagen Transporter model araca zorla bindirilerek kaçırıldı. Soğuk kış gününde karanlık çete yine işbaşındaydı. Gültekin’in izlenme ve neredeyse kaçırılma görüntülerinin birebir dökümü ve kayıtları bulundu.

Gültekin’in kaçırılmasına dair güvenlik kamerası kayıtları ailelerin ve avukatların gayretiyle bulundu. Kaçıran kişilerin siluetleri, araçları hatta plakaları kayıtlarda açık şekilde belli oluyordu. Polis, Gültekin’in kimlerce kaçırıldığına ilişkin soruşturma yürütmedi. Gültekin’in ortadan kaybolmasıyla ilgili Rekabet Kurumu da o dönemde girişimlerde bulundu. Ancak Emniyet Kaçakçılık ve Organize Şube’den bir ekip kurumu ziyaret ederek, “bu işle biz ilgileniyoruz, sizin ilgilenmenize gerek yok” diyerek kurumdaki arkadaşlarını ve çalışanları uyarmıştı.

İktidar yandaşı Sabah’ın İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek, aHaber yayınında Ankara’nın göbeğinde yaşanan adam kaçırma olaylarına ilişkin çarpıcı itiraflarda bulundu.

Siyah transporterlar ile insanları kaçıranların MİT olduğunu anlatan Şimşek, bu kişilerin MİT tarafından ‘illegal’ sorgulandığını söyledi. Bilgiler alındıktan sonra emniyete devredildiğini belirtti.

KAYNAKLAR:

https://trdekacirilma.wordpress.com/mustafa-ozgur-gultekin/

https://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/2017/04/25/ankarada-kacirilan-7-kisiye-ne-oldu

https://www.tr724.com/siyah-transporterlari-desifre-etti-mit-kacirdi-illegal-sorguladi/ 

-https://www.tr724.com/baskentteki-kacirilma-olaylarinin-goruntuleri-ortaya-cikti/

 

Copyright © 2021 Tenkil Museum