Mehmet Üstünsoy Devlet Memuru, Türkiye Elektrik İletim AŞ
  • Ölüm Tarihi 22/09/2016
  • Öldüğü Yer Kocaeli
  • Ölüm Sebebi Trafik kazası
  • Defin Tarihi 23.09.2016, Ankara

ÖZGEÇMİŞ

Mehmet Üstünsoy, Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’de memurluk yapıyordu. KHK ile görevinden uzaklaştırılan Üstünsoy, İstanbul’da yeni iş bulmuştu. Görüşmede dönüşü geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Ankara’dan İstanbul’a gelerek iş görüşmesinde bulundu. İhraç sonrası ailesinjn geçimini sağlayabilme adına yeni iş yeri ile anlaşarak Ankara’ya dönmek üzere yola çıkan Mehmet Üstünsoy, Kocaeli’nin Körfez İlçesi’nde arıza yapan hafif ticari aracına bakarken, TIR’ın çarpması hayatını kaybetti.

Kaza sabah saatlerinde, TEM Otoyolu Körfez Şirinyalı mevkiinde meydana geldi.
Ankara’da yaşayan Mehmet Üstünsoy, İstanbul’da bir firma ile görüştü. İstanbul’a giderek firma ile anlaşan Mehmet Üstünsoy, idaresindeki 34 ZM 7681 plakalı hafif ticari araç ile Ankara’ya dönerken araç Körfez’de arızalandı. Üstünsoy, yol kenarında park ettiği araca bakmak için indi. Arkadan gelmekte olan 16 LF 415 plakalı TIR araca çarptı. Mehmet Üstünsoy olay yerinde hayatını kaybetti. Eşi Semiha, çocukları 7 yaşındaki Ümit ve 7 aylık Seniha ile akrabası Gülsüm Erenler ise kazadan yaralanmadan kurtuldu.

Copyright © 2021 Tenkil Museum