Hatice Demirci Ev hanımı,
  • Ölüm Tarihi 18/10/2018
  • Öldüğü Yer
  • Ölüm Sebebi Kanser, üzüntü
  • Defin Tarihi 19.10.2018,

ÖZGEÇMİŞ

15 Temmuz sonrası tutuklanan KHK ile kapatılan Zaman Gazetesi Erzurum Bölge Temsilcisi Ersin Demirci’nin eşi Hatice Demirci süreçte kanser oldu. 18 Ekim 2018’de hayatını kaybetti.

Zaman Gazetesi Erzurum Bölge Temsilcisi Ersin Demirci’nin eşi Hatice Demirci, hasta iken bile eşinin tahliyesi için çok uğraştı. Hatice Demirci, yakalandığı kanser hastalığına karşı verdiği hayat mücadelesini kaybetti. Annelerini kaybeden 3 çocuk ise ortada kaldı. Ömrünün son günlerinde tutuklu bulunan eşi Ersin Beyin tahliye edilip yanında olmasını çok istedi. Çabalara rağmen tahliye gerçekleşmedi ve Hatice Hanım eşine hasret vefat etti.

3 ÇOCUK ANNESİZ KALDI

Bu durumu sosyal medya hesabı twitter’dan duyuran insan hakları savunucusu ve HDP’li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Eşi tutuklu, 3 çocuk annesi; Hatice Demirci kolon kanseriydi, son günlerinde eşinin tahliyesi için çok uğraşıldı ama nafile…3 çocuk annesiz, kimsesiz kaldı. Tüm bunların uyduruk yargılamalar sonrası olduğunu bilmek, ülkemiz adına ne acı..!” ifadelerini kullandı.

Kaynaklar: https://www.tr724.com/esi-tutuklu-3-cocuk-annesi-kanserden-hayatini-kaybetti-son-istegi-esinin-tahliyesini-gormekti/

Copyright © 2021 Tenkil Museum