Hasan Işık İlahiyatçı,
  • Ölüm Tarihi 14/05/2021
  • Öldüğü Yer Yunanistan
  • Ölüm Sebebi Korona
  • Defin Tarihi 15.05.2021, Y

ÖZGEÇMİŞ

Din Alimi Hasan Işık, yaşadığı rahatsızlıklara en son korona salgını eklenince gurbette hayatını kaybetti. Mısır El Ezher Üniversitesi’nden mezun ve Kurra Hafız olan Işık, Dağistan, Azerbaycan ve Türkiye‘de üniversitelerde Arapça, tefsir ve fıkıh dersleri verdi.

Din Alimi Hasan Işık, yaşadığı rahatsızlıklara en son korona salgını eklenince gurbette hayatını kaybetti. Mısır El Ezher Üniversitesi’nden mezun ve Kurra Hafız olan Işık, Dağistan, Azerbaycan ve Türkiye‘de üniversitelerde Arapça, tefsir ve fıkıh dersleri verdi. İleri seviyede Arapça bilgisine sahip olan Işık, üç çocuk babasıydı.

15 Temmuz’dan sonra cemaat soruşturmaları kapsamında hakkındaki asılsız iddilardan dolayı gaybubet hayatı yaşadı. Yaşanılan hukuksuzluklar artarak devam edince, ülkesinden ayrılıp Yunanistan’a gitmek zorunda kaldı. Yaklaşık bir buçuk yıl Yunanistan’da bulunan Hasan Işık, tansiyon ve şeker hastasıydı. Karaciğerinden de şikayeti vardı. 57 yaşındaki Işık, hicret yurdu Yunanistan’da Nisan ayı başlarında Korona virüsüne yakalandı. Hastalık başta normal seyretse de ilerleyen zamanlarda durumu ağırlaştı. 12 Nisan’da entübe edilmesinden bir ay sonra 14 Mayıs’ta hayatını kaybetti.

Copyright © 2021 Tenkil Museum