Halil Münir Abdurrezzak Bebek,
  • Ölüm Tarihi 13/02/2018
  • Öldüğü Yer Meriç
  • Ölüm Sebebi Meriç'te boğulma
  • Defin Tarihi 15.02.2018, Balıkesir

ÖZGEÇMİŞ

Halil Münir 3 yaşındaydı. KHK ile işsiz bırakılan anne, babası ve ağabeyi ile bindikleri bot Meriç’te alabora oldu. Minik Halil ve ağabeyinin cenazeleri bir gün sonra nehirden çıkarıldı.

KHK ile ihraç edilen Türkçe Öğretmeni Ayşe Abdurrezzak, Yunanistan’a geçmek isteyen 8 kişi ile birlikte bindikleri botlarının alabora olması üzerine Meriç’in soğuk sularına kapıldı. Askeri yasak bölgede alabora olan bottaki bir kadının Türkçe olarak, “Çocuğumu kurtarın” diye bağırmasının ardından olay duyuldu. Yapılan arama çalışmalarında KHK’yla ihraç edilen (37) yaşındaki Öğretmen Ayşe (SÖYLER) Abdurrezzak’a, çocukları (3) yaşındaki Halil Münir ve (11) yaşındaki Abdülkadir Enes’in cansız bedenlerine 13 Şubat 2018 günü ulaşıldı. Baba Uğur Abdürrezzak’ın cansız bedenine ise hala ulaşılamadı.

Hayatını kaybedenler arasında bulunan ve Ayşe Abdurrezzak’ın eşi olan Uğur Abdurrezzak’ın da öğretmen olduğu, KHK ile ihraç edildiği, İzmit Kandıra Cezaevi’nde (11) ay tutuklu kaldıktan sonra 2018 yılı Ocak ayında tahliye olduğu ve tıpkı eşi gibi KHK ile ihraç olduğu için iş bulmakta zorlandığı öğrenildi.

Copyright © 2021 Tenkil Museum