Esra Çiğci Öğretmen, Özel Eğitim Kurumu
  • Ölüm Tarihi 18/11/2019
  • Öldüğü Yer İstanbul
  • Ölüm Sebebi Kanser, üzüntü
  • Defin Tarihi 19.11.2019,

ÖZGEÇMİŞ

Esra Çiğci, İstanbul’da dershane öğretmeniydi. Tenkil sürecinde yaşadıkları, kaygı, her an şikayet edilme korkusu neticesinde yoğun stresle birlikte kanser hastalığına yakalandı. Bir yıl sonra eşi, kardeşi, kayınpederi tutuklandı. Çiğci, bu süreçten sonra daha da kötülüştü ve 18 Kasım 2019’da hayatını kaybetti.

Tarih öğretmeni Esra Çiğci, yaşadıklarından dolayı kanser olup hayatını kaybetti. Çiğci’nin 5 yaşındaki kızı şu anda hem annesinden hemde babasından ayrı. Çünkü baba kayınvalidesinin tehditlerinden dolayı Türkiye`yi terketmek zorunda kaldı.

Kapatılan Dudullu FEM Dershanesi’nde tarih öğretmenliği yapan Esra Çiğci’nin yaşadığı hadiseler, kaygı ve her an şikayet edilme korkusu neticesinde 2017 yılında kanser olduğu ortaya çıktı. 2018 yılında bir sabah eşi için sabah erkenden eve polis baskını yapıldı, kardeşi ve kayınpederi tutuklandı. Tüm bu hadiseler günden güne Esra Çiğci’nin hastalığını daha da kötüleştirdi. Hastanede yatarken eşi arandığı için onu ziyarete gidemedi. Esra Çiğci, 18 Kasım 2019′ da gece yarısı vefat etti.

28 yaşında hayata veda eden Esra Çiğci’nin 4,5 yaşındaki kızı şu anda hem annesinden hemde babasından ayrı. Çünkü baba kayınvalidesinin tehditlerinden dolayı Yunanistan’a çıkmak zorunda kaldı.

 

Copyright © 2021 Tenkil Museum