Durmuş Ali Çetin Polis memuru, Emniyet Genel Müdürlüğü
  • Kacirilma Tarihi 17.05.2017
  • Kacirildigi yer Afşin

ÖZGEÇMİŞ

15 Temmuz’un ardından KHK ile ihraç edilen polis memuru Durmuş Ali Çetin, Afşin’de yaşamaya başladı. 16 Mayısta evinden ayrıldıktan sonra kayboldu. Günler sonra 22Mayıs 2017 tarihinde İstanbul’daki evinde ölü bulundu. Ölümü ve kayboluşu ilgili detaylı soruşturma yürütülmedi.

İstanbul’da görev yaparken açığa alınıp ardından da meslekten ihraç edilen Durmuş Ali Çetin, ailesiyle memleketi Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde yaşamaya başladı. Evli ve üç çocuk babası Çetin ilk olarak 17 Mayıs’ta Afşin’deki evinden ayrıldı ve 5 gün süreyle kendisinden haber alınamadı. Daha sonra evine dönen Çetin kredi çekerek aldığı ve borçlarını ödeyemediği evini satmak için İstanbul’a gitti. Çetin’den haber alamayan yakınları polise durumu iletti. Eve giden polisler, Çetin’in cansız bedeniyle karşılaştı. Çetin’in intihar ettiği ileri sürüldü. Ancak kayboluşu ve ölümüyle ilgili detaylı adli ve idari soruşturma yürütülmedi. Çetin’in cenazesi Afşin’de toprağa verildi.

EŞİNİN ‘ALİ DURMUŞ’U BULUN’ ÇIĞLIKLARI DUYULMADI
Çetin’in kaybolmasının ardından yerel medyaya konuşan eşi Saadet Çetin, İstanbul’da görev yaparken açığa alınan Durmuş Ali Çetin’in 7 Mayıs 2017 Çarşamba günü evden ayrıldığını o günden itibaren kayıp olduğunu belirtti.

www.yeniafsin.com sitesinin haberine göre, eski polis memuru eşinden haber alamamasının ardından jandarma ve polise kayıp başvurusu yaptıklarını belirten Saadet Çetin olayı şöyle anlatmıştı: “Benim eşim hiçbir suçu olmadığı halde meslekten ihraç edildi. İhraç edilmesini gururuna yediremedi. Arıtaş’taki evimizden 4 gün önce evdeki çocuklarını uyuttuktan sonra, bizlere hiçbir şey demeden evden çıktı gitti. Evden ayrıldığını dahi görmedim. Eşimin evden ayrılmasının ardından Aşin’e gittiğini öğrendik. Ulu Camii civarında eniştesi ile karşılaşmış ve birkaç dakika sohbet ettikten sonra benim biraz işim var, onları hallettikten sonra Arıtaş’a döneceğim diyerek oradan ayrılmış. Fakat o günden buyana kendisinden hiçbir şekilde haber alamadık. 3 tane çocuğumla birlikte eşimin yolunu gözlüyoruz. Gören, duyan, bilen varsa lütfen polise ve bizlere bildirsin. En büyük oğlum Muhammet eşimin gidişinin ardından baba diyerek ağlıyor.”

KAYNAKLAR:

http://www.yesilafsin.com/bolge-haberleri/4-gundur-esinden-haber-alamiyor-h16554.html

https://www.hurriyet.com.tr/fetoden-ihrac-dilen-polis-memuru-intihar-etti-40555283

https://www.boldapp.de/2019/06/19/siyah-transporter-raporu-28-kisiden-bir-kismi-hala-kayip/

 

Copyright © 2021 Tenkil Museum