Baki Pekiyi Komiser, Emniyet Genel Müdürlüğü
  • Ölüm Tarihi 18/07/2016
  • Öldüğü Yer Kırıkkale
  • Ölüm Sebebi Şüpheli intihar
  • Defin Tarihi 19.07.2016,

ÖZGEÇMİŞ

Kırklareli il emniyet müdürlüğünde calışan Komiser Baki Pekiyi, beylik tabancasıyla başına ateş ederek intihar ettiği iddia edildi.

Olay, Kırklareli Merkez Karakaş Mahallesi’nde bulunan Sungur Camii’nde 18 Temmuz 2016 tarihinde öğle saatlerinde meydana geldi. Öğle namazı öncesi bir inşaat işçisinin, tuvalet ihtiyacını karşılamak için geldiği Sungur Cami’nin tuvaletinde 2 çocuk babası komiser Baki Pekiyi’nin (40) cansız bedenini bulduğu öğrenildi. Görgü tanıklarının ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen polis ve sağlık ekiplerinin kontrollerinin ardından komiser Pekiyi’nin öldüğü tespit edildi. Kırklareli savcısının olay yerindeki incelemesinin ardından komiserin cansız bedeni önce Kırklareli Devlet Hastanesi morguna ardından da otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

Görgü tanığı Karakaş Mahallesi’nde yaşayan emekli öğretmen Recep Araş, cami cemaatinden olduğunu belirterek, “Öğle namazına geldim bir şey hissetmedik. Bir işçi işte tuvalete gidiyor, tuvalette cep telefonundan müzik sesi geliyor, kapıyı açınca bakıyor ki bir kişi kendini vurmuş. Ama ne zaman vurduğu belli değil. Sonra savcı geldi. Bizde öğle namazına girmiştik. Sonrada cesedi götürdüler.” şeklinde olayı anlatmıştı.

15 Temmuz’un sıcak günlerinde yaşanan hadiseyle ilgili otopsi raporunun ve ölümün nedeniyle ilgili detaylı bilgiye ulaşılamadı. Komiser Pekiyi’nin darbe suçlaması nedeniyle bunalıma girdiği iddiaları farklı basın kuruluşlarında haber olmuştu.

KAYNAKLAR

https://www.milliyet.com.tr/yerel-haberler/kirklareli/kirklareli-nde-komiser-beylik-tabancasiyla-intihar-etti-11474372

http://www.edirneyenigun.com/haber/10806/komiser-beylik-tabancasiyla-intihar-etti.html

http://www.ongunhaber.com/genel/polis-teskilatinda-buyuk-feto-operasyonu-h3180.html

Copyright © 2021 Tenkil Museum