Ali Orhan Makina Mühendisi, Özel
  • Ölüm Tarihi 05/05/2021
  • Öldüğü Yer Afyon
  • Ölüm Sebebi Tutuklu ölüm, Covid
  • Defin Tarihi ,
  • Tutuklayan Mahkeme Afyon Ağır Ceza Mahkemesi

ÖZGEÇMİŞ

Cezaevi cezaevi dolaştırılan Ali Orhan, en son gönderildiği Bolvadin Cezaevi’nde karantina koğuşuna Covid hastalarının yanına konuldu.  Burada Korona virüsüne yakalandan Orhan hayatını kaybetti.

Ali Orhan, makina mühendisiydi ve İçtaş’ta çalışıyordu. Başarılı bir meslek hayatı sonrası 2016’da emekli oldu. 15 Temmuz’dan sonra, cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çocuklarının gittiği okul, Bank Asya’ya para yatırması gerekçeleri ile 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Cezaevine girdiğinde hiç bir sağlık sorunu olmamasına rağmen, Kandıra Cezaevi’nde yedi ay yerde yattığı için astım hastası oldu. Kandıra’dan Şakran Cezaevi’ne, oradan da Şubat 2021 de Afyon Bolvadin Cezaevi’ne nakledildi. Bolvadin Cezaevi’nde karantina koğuşunda Covid hastaları ile birlikte kaldığı için Korona virüsüne yakalandı. 24 Martta testi pozitif çıktı. 3 gün sonra yoğun bakıma kaldırıldı. Teşhiste geç kalındığı gibi, ailesine de çok geç haber verildi. Durumu ağırlaşınca, hasta yatağında, yoğun bakımda tahliye edildi ama malesef çok geç kalınmıştı. Ailesi kendine hasret, o ailesine ve özgürlüğüne hasret bir şekilde hayata veda etti.

Copyright © 2021 Tenkil Museum