Ahmet Ertürk Öğretmen,
  • Kacirilma Tarihi 16.11.2018
  • Kacirildigi yer Ankara
  • Gözaltı Tarihi 04.01.2019
  • Gözaltı Yeri Ankara

ÖZGEÇMİŞ

KHK ile kapatılan kurumlarda öğretmenlik yapan Ahmet Ertürk evindeki polis aramasının ardından 16 Kasım 2018’de ortadan kayboldu. Ertürk’ten 1.5 ay haber alınamadı. 8 Ocak 2019’da eşini arayan güvenlik güçleri, Ertürk’ün 4 gündür Ankara Emniyeti’nde gözaltında tutulduğunu söyledi.

KHK ile kapatılan kurumlarda öğretmenlik yapan Ahmet Ertürk, evindeki polis aramasının ardından 16 Kasım 2018’de ortadan kayboldu. Ertürk’ün kaybolduğu aynı saatlerde anne ve babası da Ankara’nın Beypazarı ilçesinde gözaltına alındı.

Sosyal medyadan yaşananları duyuran eşi ise “Eşimden haber alamıyorum. Emniyet ve savcılık olumlu cevap vermedi. Sizden eşimi bulmak için yardım istiyorum” şeklinde yazdığı mesajları CHP ve HDP’li milletvekilleri, insan hakları dernekleri ve ilgili kamu görevlileriyle paylaştı.

Polisler evinde arama yaptıktan sonra kendisinden haber alınamayan Ertürk 8 Ocak 2019’da bir anda ortaya çıktı. Haberi, günlerdir bulunması için çalmadık kapı bırakmayan eşi sosyal medya hesabından verdi ve kendisini günler sonra arayan polislerin, Ahmet Ertürk’ün Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde 4 gündür gözaltında olduğunu söylediklerini duyurdu.

KAYNAKLAR:

https://www.tr724.com/bir-kayip-daha-ogretmen-ahmet-erturkten-iki-haftadir-haber-alinamiyor/

http://www.samanyoluhaber.com/ankarada-kacirilan-ogretmen-ahmet-erturk-emniyette-bulundu-haberi/1317511/

Copyright © 2021 Tenkil Museum